Прва Дечија олимпијада у нашем вртићу одржана је 21.маја2018.године, на фудбалском стадиону у Житорађи.

По лепом сунчаном времену и у лепом расположењу, такмичила су се деца из свих осам припремних група, у шест дисциплина: појединачном и штафетном трчању,преношењу пинг понг лоптица кашиком, трци у џаковима, надвлачењу конопца и преношењу посудица са водом. Наше такмичаре бодрили су њихови васпитачи, као и  родитељи са трибина.

Прво место у екипном такмичењу освојили су другари из васпитне групе из Пејковца, васпитачице Иване Станојевић, друго место васпитна група из Житорађе, коју чине деца из Студенца, Грудаша, Момчилова, Извора и Глашинца, васпитачице Стојанке Костић, а треће васпитна група малишана из Житорађе, васпитачице Радмиле Илић.

Сва  деца су за свој труд добила медаље, а прве три екипе и победничке пехаре.