Обавештавају се родитељи да ће предшколска установа „Прва радост“ Житорађа у периоду од 01.04.2021год. до 30.04.2021.год вршити пријем захтева за упис деце за похађање припремног предшколског програма за радну 2021/2022.год.

У радној 2021/2022 годину, Предшколска установа „Прва радост“ Житорађа  расписује конкурс за упис:

1. Деце узраста од 18 месеци до 5,5 година у целодневни боравак
  2. Деце за припремно предшколски програм у трајању од 4 сата.

Законом је обавезан упис деце рођене у период од 01.03.2015.године до 29.02.2016.године. Упис важи и за децу која већ ппохађају вртић, а рођена су у наведеном периоду

Захтев за упис детета у предшколску установу може се поднети родитељ/старатељ/хранитељ на порталу е-Управе на линку или лично подношењем захтева у предшколдкој установи „Прва радост“ Житорађа.

Уколико вршите пријаву преко портала е-Управе аутоматски се прибавља извод из матичне књиге рођених, уверење о пребивалишту и потврда о радном ангажовању родитеља. Лекарско уверење , даставити накнадно након обавештења о пријему детета у вртић.

За подношење захтева потребно је да креирате кориснички налог на порталу е-Управа.

Упуство за креирање налога можете видети кликом на следећи линк.

Након креирања налога потребно је да се пријавите и покренете услугу на линку.

Упуство за попуњавање захтева можете погледати на следећем линку

Лично подношење захтева вршиће се сваког радног дана у периоду од 8:00 до 14:00 часова у просторијама вртића.

Захтеви за пријем деце се могу преузети у предшколској установи  и на сајту  установе www.prvaradost.edu.rs.

За похађање припремног предшколског програма, поред захтева родитељ/ старатељ/ хранитељ у обавези су да доставе фотокопију извода из матичне књиге рођених детета које се уписује за похађање припремног предшколског програма, потврду о здравственој способности детета од стране Дома здравља,копија картона вакцинације као и очитане личне карте родитеља. За децу из породица са троје деце, фотокопија извода из матичне књиге рођених за сву децу.

За похађање целодневог боравка, поред захтева за пријем деце у групе целодневног боравка родитељи су у обавези да доставе следећу документацију:

• Копија извода из матичне књиге рођених детета;
  • Очитане личне карте родитеља;
  • Копија картона вакцинације;
  • За запослене родитеље потврда да су у радном односу;
  • За незапослене родитеље потврда Националне службе за запошљавање да имају статус незапосленог лица;
  • За самохране родитеље доказ да је родитељ самохран;
  • За родитеље деце са сметњама у развоју одговарајући документ из надлежне установе;
  • За ратне војне инвалиде доказ надлежног органа о инвалидитету;
  • За старатеље и хранитеље Решење центра за социјални рад о старатељству или хранитељству;
  • За родитеље деце из породица са троје деце, фотокопија извода из матичне књиге рођених за сву децу.

Све информације везане за упис деце можете се добити на следећи начин:

- телефонским путем 027/8362140 или

Овде можете преузети захтев за упис деце у предшколску установу.